Červen 2009

Gothic Lolita

5. června 2009 v 13:37

Gothic lolita


Rozhodla jsem se, že napíšu i pár článků o jiných subkulturách, žež jen o goth.Jako první jsem si vybrala styl Gothic lolita, který se v tuzemsku v poslední době rozmáhá.


Gothic Lolita (ゴスロリ, Gosurori; alternativní názvy: "Loli-Goth", "Goth Loli", "G-LOL") je módní styl mladých dívek (12-30 let), který připomíná šatičky viktoriánských porcelánových panenek. Účelem
lolitky je vypadat co nejroztomileji.
Hlavním znakem je velmi široká sukně sahající ke kolenům. Šaty mají hodně volánků a krajek, působí trošku starodávně, jako porcelánové panenky. Na hlavě buď široké ozdobné čelenky z krajek, velké ozdobné mašle, hřebínky s ozdobami, různé sponky nebo malinké korunky či čepičky, které se většinou nedávají doprostřed hlavy, ale na stranu. Pod šaty se nosí spodničky, které dělají sukni velmi širokou. Vzorkované podkolenky a podkolenky s mašličkami.


Šaty: převažuje černá barva. Většinou černé šaty s bílými krajkami. Jindy zase šaty mohou spíš připomínat styl Goth, jsou více temné a možná i "sexy". Mohou se nosit korsety na šatech.

Používané barvy: černá (hodně černé), bílá, červená, růžová, fialová, tmavě modrá.

Doplňky: výrazný make-up (hodně zvýrazněné oči), kříže, pavouci, někdy rudá rtěnka, síťované rukavice, rukavice s krajkou a šněrováním, punčošky s mašličkami, síťované punčocháče, pruhované nadkolenky, obojky, korunky, ozdobné čelenky, sponky, hřebínky do vlasů, minikloboučky.